Odnajdź inspiracje

Nowoczesne Okna Domowe

Duże okno balkonowe z widokiem na ogród to marzenie wielu inwestorów. Choć w teorii drzwi tarasowe nie są wejściem do domu, bardzo często w pełnią taką rolę, zwłaszcza w miesiącach letnich. Nowoczesna architektura oferuje coraz większe przeszklenia, otwiera się na naturę i zmienia perspektywę myślenia o oknach i drzwiach. Jednak design to nie tylko wyjątkowy wygląd, ale także rozwiązania, które gwarantują bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort użytkowników. Wiedzą o tym specjaliści z firmy G-U Polska, producenta techniki okiennej i drzwiowej oraz spółki Krispol, producenta bram i stolarki otworowej. Sprawdź wskazówki ekspertów dotyczące wyboru najlepszych okien aluminiowych, okien PVC czy drzwi wejściowych.

Rozsądne planowanie

Na etapie planowania inwestycji inwestorzy często zastanawiają się czy wybrać system PSK czy HST/HS do swoich drzwi tarasowych, oba rozwiązania umożliwiają realizację dużych konstrukcji szklanych i często są wykorzystywane w nowoczesnych projektach architektonicznych. Wybór takiego przeszklenia to nie tylko walory designerskie, ale również większa ilość światła wpadającego do wnętrza, a dodatkowo piękny widok na ogród. Warto jednak przeanalizować potrzeby i dobrać system, który na co dzień będzie spełniał oczekiwania inwestorów. Tu często pojawia się pytanie – wybrać system PSK czy HST. Otwierając okno w systemie PSK najpierw uchylamy i odsuwamy skrzydło od progu, a następnie przesuwamy po szynie znajdującej się w prowadnicy w dolnej części ościeżnicy, w systemie HST skrzydło ruchome przesuwamy za skrzydło stałe. Obsługa nie wymaga użycia siły, ponieważ skrzydło porusza się na rolkach po ukrytej w podłodze szynie.

Bramy Garażowe Firm i Domów

Segmentowe bramy garażowe do domów o różnych stylach architektonicznych

Czasy, kiedy wygląd bramy garażowej nie miał większego znaczenia już dawno minęły. 
W budownictwie jednorodzinnym starszego typu, garaż najczęściej był wolnostojącym budynkiem, usytuowanym  na drugim planie posesji. Współczesne trendy architektoniczne awansują go na pozycję pomieszczenia zintegrowanego z bryłą domu. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać bramę garażową, która jest nie tylko ciepła, wygodna w użytkowaniu, ale także estetyczna i doskonale skomponowana z domem oraz pozostałymi elementami stolarki.

Uniwersalne wzornictwo

Brama garażowa stanowi dużą powierzchnię w bryle budynku. Powinna zatem doskonale komponować się ze stylistyką domu. Do wyboru mamy szeroki wachlarz bram o różnych przetłoczeniach, fakturach, bogatej kolorystyce i deseniach. Dobrze dobrana brama uzupełnia elewację i stanowi jeden z najważniejszych elementów wykończenia budynku. To od nas zależy, czy uczynimy z niej wyróżniający się akcent, czy zdecydujemy się stopić jej wygląd z elewacją. Aby bramy garażowe dla domu nabrały ostateczny wygląd, musimy zastanowić się nie tylko nad kolorem, czy deseniem, ale także rodzajem przetłoczeń na jej płaszczu.