Skip to content

Okna PCV Zielona Góra

W tej ofercie przygotowaliśmy dla Was różne modele okien PVC (mylnie określanych jako okna PCV). Oferta nie dotyczy tylko samych okien, ale istnieje również możliwość zamówienia montażu na terenie Zielonej Góry i okolic. Nasi specjaliści zapewniają montaż na najwyższym poziomie. Proces montażu w naszym przypadku obejmuje osadzenie, wypoziomowanie oraz uszczelnienie. Wysoką jakość naszych usług potwierdzają setki zadowolonych klientów. Poniżej znajdziecie okna PCV w 4 dostępnych rodzajach. Jeśli jesteście zainteresowani bardziej trwałą odmianą, warto spojrzeć na okna aluminiowe w naszej ofercie.

okna pcv zielona góra

Wzory okien plastikowych

Okna w Artbud Zielona Góra posiadają kilka wzorów częściej nazywanych systemami. W przypadku okien plastikowych posiadamy takie typy jak: FEN 86, FEN 76 oraz FEN 92. Każde z nich ma inne zastosowanie oraz specyfikację. Warto więc przyjrzeć się im pod kątem przeznaczenia. Rozważmy, czy dane okno będzie przeznaczone na taras czy może będzie przykrywane elewacją itp. Nasze okna plastikowe charakteryzują się przede wszystkim 3-szybową solidną konstrukcją i wysokim poziomem izolacji termicznej, co sprawia, że są niebywale energooszczędne

okna pcv z montażem - Zielona Góra

Okno HST (6m) PVC – FEN 86

Maksymalna szerokość ościeżnicy w systemie HST wynosi ponad 6 m, a powierzchnia okna może sięgać nawet 14 m. Otwierając okno HST skrzydło ruchome przesuwamy za skrzydło stałe. Obsługa nie wymaga użycia siły, ponieważ skrzydło porusza się na rolkach po ukrytej w podłodze szynie. Efekt uchylania okien HST uzyskuje się po prostu zatrzymując skrzydło w dowolnym miejscu i opuszczając je za pomocą klamki. Można również wyposażyć okno PCV (PVC) w napęd, otwieranie i zamykanie za pomocą pilota, a także programowanie wietrzenia. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązania. Istotną zaletą systemu HST jest bardzo niski próg wyrównany z podłogą. Dzięki niemu uzyskujemy przejście do ogrodu, które bez problemu pokonamy np. wózkiem.

FEN 76 - okna plastikowe zielona góra

Okno PCV Typ – FEN 76 5S/5R

System oparty na 5-komorowych profilach głębokości 76 mm. Ustawione przede wszystkim w zależności od upodobań profile mogą przybrać prosty (5S) lub zaokrąglony (5R) kształt. Okna PCV z pewnością zapewniają wysoki poziom izolacji termicznej, uzyskując współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,83 [W/mK]. Mogą pozostać w kolorze śnieżnobiałym lub zostać oklejone – także w opcji Bikolor. Dzięki specjalnym aluminiowym nakładkom profile okien FEN 76 5S mogą również zostać polakierowane na dowolny kolor.

okna energooszczędne PCV - Zielona Góra

Okna PVC Typ – FEN 92

Okna FEN 92 pozwalają uzyskać współczynnik przenikania ciepła Uw nawet na poziomie 0,76 [W/mK]. Ich sekret tkwi między innymi w 6-komorowych profilach głębokości 92 mm i pakietach szybowych o grubości nawet 60 mm. Mimo tak solidnej budowy, okna zachowują elegancki wygląd, dyskretnie wtapiając się w elewację. Z pewnością pomaga w tym nowoczesna forma profili i ich bardzo szeroka kolorystyka.

SZEROKA KOLORYSTYKA OKNA PCV – ZIELONA GÓRA

W zależności od wybranego systemu, profile okien PCV marki KRISPOL mogą być:

  • oklejone we wzory wybrane z kilkudziesięciu dostępnych – od strony zewnętrznej lub obustronnie
  • oklejone w opcji Bikolor, czyli w różnych wzorach od strony zewnętrznej i wewnętrznej
okna pcv Zielona Góra - kolorystyka

Montaż okien plastikowych (PCV) - Zielona Góra i okolice

Istnieje możliwość również zamówienia okien plastikowych z montażem. Koszt montażu okien zależny jest oczywiście od ich ilości i rodzajów. Wszelkich informacji związanych z tą usługą dowiecie się od naszych konsultantów, dlatego też zachęcamy do kontaktu telefonicznego z jednym z naszych salonów. 

Przykładowe realizacje montażu okien

Skontaktuj się z nami

Kontaktować się z naszym salonem możesz w następujących dniach i godzinach: 

  • poniedziałek-piątek: 8:00 – 17:00
  • sobota: 9:00-13:00
artbud@artbud.zgora.pl
ul. Sulechowska 24, 65-119 Zielona Góra

Napisz do nas

Najczęściej zadawane pytania dot. okien PCV(FAQ)

Jakie okna PVC do domu wybrać?

Dobór odpowiednich okien plastikowych do domu gra bardzo dużą rolę w budowie. Źle dobrana stolarka otworowa może spowodować później problemy z ogrzewaniem chociazby dlatego, że okna niskiej jakości mogą być nie szczelne lub ich współczynnik przenikania ciepła jest zbyt wysoki. Warto więc przyłożyć więcej atencji i nawet skonsultować swój wybór z eskpertami. O tym jakie okna do domu wybrać pisaliśmy też w naszym artykule poradnikowym.

Czym jest współczynnik przenikania ciepła w oknach PVC?

Współczynnik przenikania ciepła to współczynnik o oznaczeniu U, który określa poziom przenikania ciepła przez przegrody termiczne. Jego jednostką jest W/(m²·K). Im wartość współczynnika jest niższa tym straty ciepła w naszym oknie są mniejsze.

Czym są okna HST?

Okna HST są plastikowymi oknami, których maksymalna szerokość ościeznicy wynosi ponad 6 m, a powierzchnia samego okna może osiągnąć 14 m. Ze względu na takie gabaryty stosuje się tam otwieranie przesuwne, gdzie skrzydło ruchome przesuwany za skrzydło stałe. Okna HST mogą zostać wykorzystane chociazby jako wyjście na taras.