Skip to content

Rolety Zewnętrzne – Zielona Góra

Nowoczesne rolety zewnętrzne mają wiele zalet:

  • umożliwiają skuteczne zaciemnienie pomieszczeń, np. sypialni dziecka,
  • zapewniają poczucie intymności,
  • poprawiają bezpieczeństwo, będąc dodatkową przeszkodą dla włamywaczy, a ich automatyka może być też zintegrowana z czujnikami alarmowymi,
  • gwarantują wygodę dzięki nowoczesnym systemom sterowania.

W ofercie rolet można spotkać propozycje dla każdego typu budynku, zarówno starszego, jak i dopiero powstającego. Rolety zewnętrzne są najszybszym i najlepszym sposobem na poprawę termoizolacji domu. Pozwalają obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%.

Rolety zewnętrzne - antywłamaniowe, do zabudowy i naokienne - Zielona Góra

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Wybierając rolety zewnętrzne należy pamiętać, że prawdopodobnie zostaną one z nami na długie lata. Dlatego też powinniśmy kierować się głównie jakością materiałów, z jakich zostały wykonane oraz wygodną obsługą. Przed zakupem należy zastanowić się również, na jakich korzyściach płynących z posiadania rolet zależy nam najbardziej. Jeżeli będzie to jedynie izolacja od czynników zewnętrznych, takich jak zbyt niska lub wysoka temperatura i hałas, możemy zdecydować się na nieco tańsze modele, które dla większego komfortu możemy wzbogacić na przykład o ekran przeciwsłoneczny lub moskitierę. W sytuacji, gdy zależy nam jednak na wysokiej klasie bezpieczeństwa rolety, warto rozejrzeć się wśród produktów o wyższych cenach, wykonanych z trwalszych profili aluminiowych. 

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne do zabudowy - Zielona Góra

Roleta zewnętrzna do zabudowy -
Kalima RZ

Jeśli najważniejszą zaletą rolet jest dla nas izolacja cieplna i akustyczna, zwłaszcza gdy planujemy budowę domu pasywnego, najlepsze efekty osiągniemy decydując się na rolety do zabudowy KALIMA RZ. Jest to system możliwy do zaplanowania wyłącznie w przypadku inwestycji w fazie projektu. Tylko wtedy możliwe jest zaprojektowanie specjalnego kształtu nadproża, w którym montowana jest skrzynka rolety. Rolety te, zaplanowane w projekcie architektonicznym domu, wzbogacają go wizualnie i znacząco poprawiają jego właściwości izolacyjne. Skrzynke montujemy jest w nadprożu, a prowadnice – we wnęce okiennej. Umożliwia to obudowanie i doskonałe ocieplenie rolety, eliminując jednocześnie straty ciepła poprzez tzw. mostki termiczne. Rolety KALIMA RZ można zastosować również w oknach przesuwnych – zarówno HST, jak i PSK.
Rolety naokienne - Zielona Góra

Rolety naokienne -
Kalima RN / RT

Rolety naokienne montujemy wraz z oknem, a ich skrzynka umieszczamy we wnęce pod nadprożem. Zaletą takiego rozwiązania są znakomite wartości izolacji termicznej i akustycznej, a także estetyczny i dyskretny wygląd końcowy. Sposób montażu umożliwia zastosowanie rolet zarówno w nowo powstających budynkach, jak i starszych domach, podczas wymiany okien. Rolety KALIMA RN możemy dodatkowo zabudowane od zewnątrz, od wnętrza pomieszczenia lub obustronnie. Poprawia to ich wartości izolacji termicznej. Pozwala też na ukrycie skrzynki pod tynkiem (dostęp do skrzynki jest możliwy dzięki pokrywie w jej dolnej części). Rolety KALIMA RT, ze względu na swoją konstrukcję możemy stosowane w budynkach o mniejszej od standardowej grubości murów. Ich skrzynki możemy dodatkowo zabudowane od zewnątrz. Wewnątrz pomieszczenia wyposażamy ją w tylną ruchomą pokrywę, ułatwiającą serwis urządzenia.
rolety elewacyjne (antywłamaniowe) zielona góra

Rolety elewacyjne -
Kalima RS / RR

Rolety elewacyjne można zamontować nawet po wielu latach użytkowania domu. Ich skrzynki montujemy nad oknem – na elewacji lub we wnęce okiennej. Dzięki temu rolety te nie wymagają wcześniejszego zaplanowania w projekcie budynku, ani wymiany okien. To szybki i prosty sposób na poprawę izolacji okien i komfortu mieszkania. Rolety KALIMA RS wyposażyliśmy w skrzynkę ściętą pod kątem 45 stopni, natomiast rolety KALIMA RR w skrzynkę zaokrągloną. W obu przypadkach możemy pomalować ją na dowolny spośród 210 kolorów palety RAL. Można je zatem idealnie dopasować do elewacji domu lub innych elementów architektonicznych.

Montaż rolet zewnętrznych (naokienne, elewacyjne) – Zielona Góra

Chcąc zapewnić kompleksowość naszym klientom dajemy możliwość zamówienia rolet zewnętrznych z montażem. Koszt montażu zależny jest oczywiście od ilości rolet oraz rodzajów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z jednym z naszych konsultantów. 

Przykładowe realizacje montażu rolet

Rolety antywłamaniowe – na co zwrócić uwagę?

Choć wiele osób myśli, że roleta zewnętrzna jest automatycznie również antywłamaniową, nie jest to prawdą. Oczywiście każde urządzenie tego typu w jakimś stopniu utrudni wejście do budynku i spowolni włamywacza, jednak w przypadku rolet wykonanych z delikatnego plastiku nie możemy tak naprawdę mówić o jakiejkolwiek ochronie. Decydując się na zakup rolet antywłamaniowych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich klasę bezpieczeństwa. Jest to specjalna skala określająca ich skuteczność, oznaczana symbolami od RC1 do RC6. Najniższa klasa bezpieczeństwa RC1 ma chronić przed włamywaczem używającym siły fizycznej i prostych narzędzi, natomiast rolety z klasy RC6  nie powinny poddać się nawet przy zastosowaniu urządzeń tnących o dużej mocy. 

Rolety zewnętrzne – jaki kolor wybrać?

Podejmując decyzję o wyborze konkretnego modelu rolety zewnętrznej warto poświęcić chwilę na zastanowienie się nad jej kolorem. Większość producentów oferuje szeroką gamę barw, które najczęściej dobiera się do koloru elewacji lub takich elementów jak: stolarka okienna, drzwi czy dach. Ponieważ rolety są elementem budynku, który mocno przyciąga wzrok, powinny stanowić niejako jego dekorację i tworzyć spójną całość ze stylem, w jakim jest utrzymany.  Ciekawym rozwiązaniem może być specjalne malowanie imitujące strukturę drewna, jednak wybierając takie niestandardowe barwy należy się liczyć z dodatkowym kosztem.  

Dzięki szerokiej kolorystyce rolety zewnętrze mogą być estetycznym wykończeniem okna:

  • pancerze rolet są dostępne w palecie kilkunastu zróżnicowanych kolorów,
  • obudowy rolet (skrzynka, prowadnice i listwa dolna) możemy pomalowane na dowolny kolor lub wykończyć trwałą okleiną w jednym z kilkudziesięciu wzorów (z przyczyn technicznych okleinowanie jest niedostępne dla skrzynek rolet KALIMA RR).
jaki kolor wybrać - rolety zewnętrzne zielona góra
rolety zewnętrzne Zielona Góra - kolory RAL

Skontaktuj się z nami w tej sprawie!

Nasz konsultant z przyjemnością udzieli Wam więcej informacji na temat naszej oferty rolet zewnętrznych. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz! Napisz do nas albo zadzwoń, a wszystko Ci wyjaśnimy.

Info

68 453 68 33
artbud@artbud.zgora.pl

Salon w Zielonej Górze

Sulechowska 24
65-119 Zielona Góra

Napisz do nas