Rolety Zewnętrzne – Zielona Góra

Nowoczesne rolety zewnętrzne mają też wiele dodatkowych zalet:

  • umożliwiają skuteczne zaciemnienie pomieszczeń, np. sypialni dziecka,
  • zapewniają poczucie intymności,
  • poprawiają bezpieczeństwo, będąc dodatkową przeszkodą dla włamywaczy – ich automatyka może być też zintegrowaliśmy z czujnikami alarmowymi, gwarantują wygodę dzięki nowoczesnym systemom sterowania.
  • gwarantują wygodę dzięki nowoczesnym systemom sterowania.

W ofercie rolet można spotkać propozycje dla każdego typu budynku, zarówno starszego, jak i dopiero powstającego.
Rolety zewnętrzne są najszybszym i najlepszym sposobem na poprawę termoizolacji domu. Pozwalają obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%.

Mechanizm ich działania jest prosty i skuteczny.
Pomiędzy oknem a zamkniętą roletą powstaje “poduszka powietrzna” ograniczająca możliwość wymiany ciepła między otoczeniem i wnętrzem domu. Dzięki temu dom zimą wolniej się wychładza, a latem – nagrzewa. 

antywłamaniowe rolety zewnętrzne zielona góra

Roleta elewacyjna - Zielona Góra
Kalima RS / RR

Rolety elewacyjne można zamontować nawet po wielu latach użytkowania domu. Ich skrzynki montujemy nad oknem – na elewacji lub we wnęce okiennej. Dzięki temu rolety te nie wymagają wcześniejszego zaplanowania w projekcie budynku, ani wymiany okien. To szybki i prosty sposób na poprawę izolacji okien i komfortu mieszkania. Rolety KALIMA RS wyposażyliśmy w skrzynkę ściętą pod kątem 45 stopni, natomiast rolety KALIMA RR w skrzynkę zaokrągloną. W obu przypadkach możemy pomalować ją na dowolny spośród 210 kolorów palety RAL. Można je zatem idealnie dopasować do elewacji domu lub innych elementów architektonicznych.
nowoczesne rolety zewnętrzne na wymiar zielona góra

roleta naokienna - Zielona Góra
Kalima RN / RT

Rolety naokienne montujemy wraz z oknem, a ich skrzynka umieszczamy we wnęce pod nadprożem. Zaletą takiego rozwiązania są znakomite wartości izolacji termicznej i akustycznej, a także estetyczny i dyskretny wygląd końcowy. Sposób montażu umożliwia zastosowanie rolet zarówno w nowo powstających budynkach, jak i starszych domach, podczas wymiany okien. Rolety KALIMA RN możemy dodatkowo zabudowane od zewnątrz, od wnętrza pomieszczenia lub obustronnie. Poprawia to ich wartości izolacji termicznej. Pozwala też na ukrycie skrzynki pod tynkiem (dostęp do skrzynki jest możliwy dzięki pokrywie w jej dolnej części). Rolety KALIMA RT, ze względu na swoją konstrukcję możemy stosowane w budynkach o mniejszej od standardowej grubości murów. Ich skrzynki możemy dodatkowo zabudowane od zewnątrz. Wewnątrz pomieszczenia wyposażamy ją w tylną ruchomą pokrywę, ułatwiającą serwis urządzenia.
zewnętrzne rolety zielona góra montaż

Roleta zewnętrzna - Zielona Góra
Kalima RZ

Jeśli najważniejszą zaletą rolet jest dla nas izolacja cieplna i akustyczna, zwłaszcza gdy planujemy budowę domu pasywnego, najlepsze efekty osiągniemy decydując się na rolety do zabudowy KALIMA RZ. Jest to system możliwy do zaplanowania wyłącznie w przypadku inwestycji w fazie projektu. Tylko wtedy możliwe jest zaprojektowanie specjalnego kształtu nadproża, w którym montowana jest skrzynka rolety. Rolety te, zaplanowane w projekcie architektonicznym domu, wzbogacają go wizualnie i znacząco poprawiają jego właściwości izolacyjne. Skrzynke montujemy jest w nadprożu, a prowadnice – we wnęce okiennej. Umożliwia to obudowanie i doskonałe ocieplenie rolety, eliminując jednocześnie straty ciepła poprzez tzw. mostki termiczne.Rolety KALIMA RZ można zastosować również w oknach przesuwnych – zarówno HST, jak i PSK.

Bogata Kolorystyka RAL

Dzięki szerokiej kolorystyce rolety zewnętrze mogą być estetycznym wykończeniem okna:

  • pancerze rolet są dostępne w palecie kilkunastu zróżnicowanych kolorów,
  • obudowy rolet (skrzynka, prowadnice i listwa dolna) możemy pomalowane na dowolny kolor lub wykończyć trwałą okleiną w jednym z kilkudziesięciu wzorów (z przyczyn technicznych okleinowanie jest niedostępne dla skrzynek rolet KALIMA RR).
zewnętrzne rolety zielona góra artbud kolory ral
zewnętrzne rolety zielona góra artbud kolory ral