Skip to content

Żaluzje zewnętrzne (fasadowe) Zielona Góra

Żaluzje zewnętrzne (fasadowe) zyskują popularność na polskim rynku. To nowoczesny element, który dodaje lekkości bryle budynku. Żaluzje fasadowe montujemy na zewnątrz i dedykowane są do obiektów o dużej powierzchni okien lub szklanych fasad. Eksperci z ArtBud Zielona Góra pomogą Ci zarówno w doborze odpowiednich żaluzji jak i montażu. 

Żaluzje fasadowe (zewnętrzne) Zielona Góra

Rodzaje żaluzji fasadowych w ArtBud Zielona Góra

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud

Żaluzja zewnętrzna (fasadowa) standardowa z profilem C80 lub Z90

żaluzje fasadowe zielona góra artbud

Żaluzja zewnętrzna (fasadowa) naokienna z profilem C80 lub Z90

Typy żaluzji zewnętrznych

Kluczowym elementem produktu są lamele. Lamele to inaczej aluminiowe płytki ukształtowane w kształcie litery C lub Z. Ich szerokość zależy od typu żaluzji.

Występują w dwóch szerokościach:

  • C80  lamela w kształcie litery C o szerokości 80 mm (obrót 180°)
  • Z90  lamela w kształcie litery Z o szerokości 90 mm

Żaluzje pozwalają swobodnie regulować dostęp światła i ciepła do wnętrz. Można podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia lameli. Górną częścią żaluzji często zasłaniamy elewacją lub zamykamy specjalnie dobranymi osłonami maskującymi tzw. blendy. Istnieje możliwość dobrania osłony bocznej wspólnie z osłoną maskującą w kolorach zgodnych z paletą RAL.

lamela c 80 - żaluzje fasadowe zielona góra artbud

Lamela C80

lamela z90 - żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud

Lamela Z90

Żaluzje fasadowe – jaki kolor wybrać?

Z jednej strony to tylko kwestia stylistyczna, ale nikt z nas nie chciałby przez lata patrzeć na żaluzje fasadowe (zewnętrzne) w kolorze nie pasującym do naszej elewacji. Więc pomimo wszystko warto nad tym temat przysiąść. Zazwyczaj kolor żaluzji zewnętrznych warto dobrać do stolarki okiennej. dachu czy drzwi. 

Na szczęście ArtBud Zielona Góra w bardzo szeroką ofertę żaluzji fasadowych. Posiadamy wszystkie kolory zgodne z paletą RAL. Jest ich na tyle dużo, że każdy z klientów ma możliwość nadania swojej inwestycji indywidualnego stylu i charakteru. Od czystych i przełamanych odcieni bieli, przez drewnopodobne dekory, po eleganckie szarości (od jasnego popielu po antracyt)

Dostępne wszystkie kolory zgodne z paletą RAL

jaki kolor wybrać - rolety zewnętrzne zielona góra
rolety zewnętrzne Zielona Góra - kolory RAL
żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud osłony zewnętrzne na okna

Lekka i prosta konstrukcja

Prowadnice, lamele oraz rynny dolne wykonujemy z aluminium odpornego na czynniki atmosferyczne oraz dodatkowo zabezpieczamy wysokiej jakości lakierami. Ciężar własny żaluzji wynosi średnio 2-3 kg na m², i nie stanowi istotnego obciążenia dla konstrukcji budynku.

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud osłony zewnętrzne na okna

Ochrona i odporność

Żaluzje fasadowe skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, oraz posiadają dodatkowe stabilizatory w postaci bocznych prowadnic i stalowych linek w osłonie z PCV zabezpieczających elewację przed czynnikami pogodowymi.

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud osłony zewnętrzne na okna

Wysoka klasa powłoki

Lamele żaluzji pokrywamy wysokiej jakości lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych i dostępne są w wybranych kolorach wg palety RAL. Istnieje możliwość zamówienia niestandardowych kolorów z palety RAL.

Sterowanie elektryczne przy pomocy silnika elektrycznego

Silnik elektryczny standardowo umieszczamy w środku rynny górnej. We wszystkich typach żaluzji stosujemy tą samą rynne. Sterowanie żaluzjami można łączyć ze sobą w zespoły. Jest to rozwiązanie korzystne z ekonomicznego punktu widzenia, gdyż jeden silnik może sterować dwoma lub większą liczbą żaluzji. Standardowo żaluzje wyposażamy w napędy sterowane przewodowo znanej już z rolet zewnętrznych firmy SOMFY. Oprócz tych napędów dostępne będą również napędy serii RTS oraz IO homecontrol.

Automatyka pogodowa

Żaluzje zewnętrzne mogą współpracować z systemem automatyki pogodowej.

Szeroka gama czujników wiatrowych jak i słonecznych pozwala w pełni zautomatyzować pracę żaluzji, regulując dynamicznie dopływ światła do pomieszczenia lub zabezpieczając ją przed uszkodzeniem podczas porywistych wiatrów.

Płynne sterowanie

Otwieranie i zamykanie w zakresie 90° i 180° daje możliwość komfortowego ustawienia stopnia przenikania światła do wnętrza.

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud wiatromierz

Soliris Uno automatyka słoneczno-wiatrowa z czujnikiem

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud boczne prowadnice

Czujnik natężenia światła do Chronis L (2m)

Montaż żaluzji fasadowych – Zielona Góra

Chcąc zapewnić kompleksowość naszym klientom dajemy możliwość zamówienia żaluzji fasadowych z montażem. Koszt montażu zależny jest oczywiście od ilości żaluzji oraz rodzajów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z jednym z naszych konsultantów. 

Przykładowe realizacje montażu żaluzji zewnętrznych

Skontaktuj się z nami w tej sprawie!

Nasz konsultant z przyjemnością udzieli Wam więcej informacji na temat naszej oferty rolet zewnętrznych. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz! Napisz do nas albo zadzwoń, a wszystko Ci wyjaśnimy.

Info

68 453 68 33
artbud@artbud.zgora.pl

Salon w Zielonej Górze

Sulechowska 24
65-119 Zielona Góra

Napisz do nas