Skip to content

Żaluze zewnętrzne

Żaluzje zewnętrzne (fasadowe) zyskują popularność na polskim rynku. To nowoczesny element, który dodaje lekkości bryle budynku. Żaluzje fasadowe montujemy na zewnątrz i dedykowane są do obiektów o dużej powierzchni okien lub szklanych fasad.

Płynne sterowanie

Otwieranie i zamykanie w zakresie 90° i 180° daje możliwość komfortowego ustawienia stopnia przenikania światła do wnętrza.

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud osłony zewnętrzne na okna

Lekka i prosta konstrukcja

Prowadnice, lamele oraz rynny dolne wykonujemy z aluminium odpornego na czynniki atmosferyczne oraz dodatkowo zabezpieczamy wysokiej jakości lakierami. Ciężar własny żaluzji wynosi średnio 2-3 kg na m², i nie stanowi istotnego obciążenia dla konstrukcji budynku.

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud osłony zewnętrzne na okna

Ochrona i odporność

Żaluzje fasadowe skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, oraz posiadają dodatkowe stabilizatory w postaci bocznych prowadnic i stalowych linek w osłonie z PCV zabezpieczających elewację przed czynnikami pogodowymi.

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud osłony zewnętrzne na okna

Wysoka klasa powłoki

Lamele żaluzji pokrywamy wysokiej jakości lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych i dostępne są w wybranych kolorach wg palety RAL. Istnieje możliwość zamówienia niestandardowych kolorów z palety RAL.

Sterowanie elektryczne przy pomocy silnika elektrycznego

Silnik elektryczny standardowo umieszczamy w środku rynny górnej. We wszystkich typach żaluzji stosujemy tą samą rynne. Sterowanie żaluzjami można łączyć ze sobą w zespoły. Jest to rozwiązanie korzystne z ekonomicznego punktu widzenia, gdyż jeden silnik może sterować dwoma lub większą liczbą żaluzji. Standardowo żaluzje wyposażamy w napędy sterowane przewodowo znanej już z rolet zewnętrznych firmy SOMFY. Oprócz tych napędów dostępne będą również napędy serii RTS oraz IO homecontrol.

Automatyka pogodowa

Żaluzje zewnętrzne mogą współpracować z systemem automatyki pogodowej.

Szeroka gama czujników wiatrowych jak i słonecznych pozwala w pełni zautomatyzować pracę żaluzji, regulując dynamicznie dopływ światła do pomieszczenia lub zabezpieczając ją przed uszkodzeniem podczas porywistych wiatrów.

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud wiatromierz

Soliris Uno automatyka słoneczno-wiatrowa z czujnikiem

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud boczne prowadnice

Czujnik natężenia światła do Chronis L (2m)

Typy żaluzji zewnętrznych

Kluczowym elementem produktu są lamele. Lamele to inaczej aluminiowe płytki ukształtowane w kształcie litery C lub Z. Ich szerokość zależy od typu żaluzji.

Występują w dwóch szerokościach:

  • C80  lamela w kształcie litery C o szerokości 80 mm (obrót 180°)
  • Z90  lamela w kształcie litery Z o szerokości 90 mm

Żaluzje pozwalają swobodnie regulować dostęp światła i ciepła do wnętrz. Można podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia lameli. Górną częścią żaluzji często zasłaniamy elewacją lub zamykamy specjalnie dobranymi osłonami maskującymi tzw. blendy. Istnieje możliwość dobrania osłony bocznej wspólnie z osłoną maskującą w kolorach zgodnych z paletą RAL.

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud

Lamela C80

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud

Lamela Z90

Rodzaje żaluzji zewnętrznych

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud

Żaluzja zewnętrzna standardowa z profilem C80 lub Z90

żaluzje zewnętrzne zielona góra artbud

Żaluzja zewnętrzna naokienna z profilem C80 lub Z90

paleta kolorów ral zielona góra artbud

Kolorystyka

Paleta możliwości kolorystycznych i dekorów pozwala nadać indywidualny styl i charakter inwestycji.

Nowoczesny minimalizm
Podążając za bieżącymi trendami, wprowadzamy czyste i przełamane odcienie bieli, a także eleganckie szarości – od jasnego popielu po antracyt.

Drewnopodobne dekory
Dla osób ceniących tradycyjną stylistykę w budynku.

Odważne kolory
Realizujemy wszelkie kreatywne pomysły naszych klientów.