OKNA PCV (PVC)

Czym są okna PCV (PVC)?

Okna PCV czy PVC? Znamy wszyscy doskonale skrót PCV, szukając okien tak naprawdę powinniśmy się posługiwać zwrotem PVC, który jest poprawną formą. Większość osób pewnie będzie zdziwiona dlaczego ten skrót jest niepoprawny? Skrót PCV nie funkcjonuje w nazewnictwie międzynarodowym, ale również jest przekształceniem polskiego skrótu.

Polichlorek winylu, a więc tworzywo sztuczne wykorzystywane między innymi przy produkcji okien plastikowych, posiada dwa poprawne skróty. PVC od Poli Vinyl Chloride lub polski skrót PCW (od Polichlorek Winylu).
Jednak na dobre skrót PCV zakorzenił się w naszym języku, dlatego też większość producentów okien PCV również zaczęło go używać zamiennie ze skrótem PVC chcąc dostosować się do powszechnego użycia tego skrótu w języku. Pamiętajmy, że niezależnie od tego czy kupujemy PCV, PVC czy też PCW zawsze będzie chodziło o ten sam materiał z którego są zrobione okna, czyli polichlorku winylu. A najważniejsze powinna być jakość i optymalna cena okien danego producenta poparta certyfikatami i opiniami innych klientów.

Najwyższa jakość

5 lat gwarancji

Produkt na wymiar

Czy okna PCV są szkodliwe?

Często można spotkać się z zastrzeżeniami, co do bezpieczeństwa i ekologiczności okien PCV (PVC). Wynikają one jednak w dużej mierze z nieświadomości oraz przyjmowania błędnego założenia, że materiał sztuczny musi być szkodliwy. Gotowe okna PCV (PVC) są w warunkach codziennego użytkowania całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Szkodliwe substancje mogą uwolnić się wyłącznie w przypadku podpalenia produktu. Pamiętajmy, że produkty stolarki okiennej muszą spełniać rygorystyczne normy, jakie obowiązują na terenie Unii Europejskiej. Gdyby okna PCV (PVC) stanowiły jakiekolwiek zagrożenie dla użytkowników, z pewnością nie zostałyby dopuszczone do użytku.

Montaż okien Zielona Góra i okolice

W naszej ofercie znajdą Państwo również usługi montażu okien na terenie Zielonej Góry jak i okolic. Nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół zapełni Państwu montaż okien na najwyższym możliwym poziomie. W skład prac jakie wykonujemy podczas montażu wchodzi zarówno osadzenie okna, wypoziomowanie oraz uszczelnienie. Jakość naszych usług potwierdzają setki zadowolonych klientów. 

OKNA PCV – OKUCIA WINK HAUS

Stosowane w oknach PCV (PVC) okucia mają ogromne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa domowników. W ofercie okien z profilem Salamander można znaleźć wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania, w tym ukryte zawiasy, stopniowany uchył, antywłamaniowe rolki dociskowe na całym obwodzie okna, zaczepy magnetyczne zintegrowane z systemem alarmowym, czy okucia bezpieczne dla dzieci. Szczegółowe wyposażenie każdego okna warto uzgodnić z fachowym doradcą.

okna montaż zielona góra

FEN 82 HST

Maksymalna szerokość ościeżnicy w systemie HST wynosi pond 6 m, a powierzchnia okna może sięgać nawet 14 m. Otwierając okno HST skrzydło ruchome przesuwamy za skrzydło stałe. Obsługa nie wymaga użycia siły, ponieważ skrzydło porusza się na rolkach po ukrytej w podłodze szynie. Efekt uchylania okien HST uzyskuje się po prostu zatrzymując skrzydło w dowolnym miejscu i opuszczając je za pomocą klamki. Można również wyposażyć okno PCV (PVC) w napęd, otwieranie i zamykanie za pomocą pilota, a także programowanie wietrzenia. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązania. Istotną zaletą systemu HST jest bardzo niski próg zlicowany z podłogą. Dzięki niemu uzyskujemy przejście do ogrodu, które bez problemu pokonamy np. wózkiem.

montaż okien zielona góra

FEN 82

Okna PCV (PVC) FEN 82 to połączenie optymalnej konstrukcji ram i skrzydeł, przemyślanego systemu uszczelek oraz 3-szybowych, energooszczędnych pakietów, które pozwalają na znaczącą redukcję strat ciepła i osiągnięcie współczynnika Uw=0,72 W/m²K. To sprawia, że FEN 82 doskonale sprawdzą się w domach energooszczędnych i tych budowanych z myślą o przyszłych oszczędnościach. Szeroka gama dodatków oraz bogata paleta kolorystyczna pozwalają dopasować okno do potrzeb i oczekiwań każdego inwestora. System okienny FEN 82 to stabilna konstrukcja z dobrą izolacją akustyczną. W oknach stosujemy 3-szybowe pakiety z grubością szklenia do 48 mm oraz możliwością zastosowania niskoemisyjnych szyb ECLAZ.

montaż okien zielona góra

FEN 76 5S/5R

System oparty na 5-komorowych profilach głębokości 76 mm. W zależności od upodobań, profile mogą przybrać prosty (5S) lub zaokrąglony (5R) kształt. Okna PCV (PVC) zapewniają wysoki poziom izolacji termicznej, uzyskując współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,83 [W/mK]. Mogą pozostać w kolorze śnieżnobiałym lub zostać okleinowane – także w opcji Bikolor. Dzięki specjalnym aluminiowym nakładkom, profile okien FEN 76 5S mogą także zostać polakierowane na dowolny kolor.

 energooszczędne OKNA PVC zielona góra artbud

FEN 92

Okna FEN 92 pozwalają uzyskać współczynnik przenikania ciepła Uw nawet na poziomie 0,76 [W/mK]. Ich sekret tkwi między innymi w 6-komorowych profilach głębokości 92 mm i pakietach szybowych o grubości nawet 60 mm. Mimo tak solidnej budowy, okna zachowują elegancki wygląd, dyskretnie wtapiając się w elewację. Pomaga w tym nowoczesna forma profili i ich bardzo szeroka kolorystyka.

SZEROKA KOLORYSTYKA OKIEN PCV

W zależności od wybranego systemu, profile okien marki KRISPOL mogą być:

  • okleinowane w wybranych z kilkudziesięciu wzorów – od strony zewnętrznej lub obustronnie,
  • okleinowane w opcji Bikolor, czyli w różnych wzorach od strony zewnętrznej i wewnętrznej,
OKNA PCV kolory ral zielona góra artbud