OKNA PVC

Właściwości polichlorku winylu, czy okna PVC są bezpieczne?

Polichlorek winylu to wytrzymały polimer syntetyczny, charakteryzujący się wysoką termo plastycznością. Materiał ten wykorzystywany jest do produkcji drzwi i okien ze względu na swoje doskonałe właściwości użytkowe. Jest dość odporny na wysokie temperatury, łatwy w pielęgnacji, ma dobre właściwości izolacyjne, a jego koszt pozostaje niski (zwłaszcza w stosunku do alternatyw: drewna i aluminium).

Okna mają ogromny wpływ na charakter domu. Ich ilość, wielkość, kształt, rozmieszczenie, a także rodzaj zastosowanych profili i okuć wpływa na codzienny komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Decyzje o zakupie stolarki otworowej zwykle zaczynamy zatem od okien.
Cztery różne systemy okien KRISPOL pozwalają dokonać najlepszego wyboru, dopasowanego do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości.

Najwyższa jakość

5 lat gwarancji

Produkt na wymiar

Często można spotkać się z zastrzeżeniami, co do bezpieczeństwa i ekologiczności okien i drzwi wykonanych z PVC. Wynikają one jednak w dużej mierze z nieświadomości oraz przyjmowania błędnego założenia, że materiał sztuczny musi być szkodliwy. Gotowe okna i drzwi z PVC są w warunkach codziennego użytkowania całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Szkodliwe substancje mogą uwolnić się wyłącznie w przypadku podpalenia produktu. Pamiętajmy, że produkty stolarki okiennej i drzwiowej muszą spełniać rygorystyczne normy, jakie obowiązują na terenie Unii Europejskiej. Gdyby okna i drzwi z PVC stanowiły jakiekolwiek zagrożenie dla użytkowników, z pewnością nie zostałyby dopuszczone do użytku.

OKUCIA OKIENNE WINK HAUS

Stosowane w oknach okucia mają ogromne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa domowników. W ofercie okien KRISPOL z profilem Salamander można znaleźć wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania, w tym ukryte zawiasy, stopniowany uchył, antywłamaniowe rolki dociskowe na całym obwodzie okna, zaczepy magnetyczne zintegrowane z systemem alarmowym, czy okucia bezpieczne dla dzieci. Szczegółowe wyposażenie każdego okna warto uzgodnić z fachowym doradcą.

energooszczędne OKNA PCV zielona góra artbud

FEN 82 HST

Maksymalna szerokość ościeżnicy w systemie HST wynosi pond 6 m, a powierzchnia okna może sięgać nawet 14 m. Otwierając okno HST skrzydło ruchome przesuwamy za skrzydło stałe. Obsługa nie wymaga użycia siły, ponieważ skrzydło porusza się na rolkach po ukrytej w podłodze szynie. Efekt uchylania okna HST uzyskuje się po prostu zatrzymując skrzydło w dowolnym miejscu i opuszczając je za pomocą klamki. Można również wyposażyć okno w napęd, otwieranie i zamykanie za pomocą pilota, a także programowanie wietrzenia. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązania. Istotną zaletą systemu HST jest bardzo niski próg zlicowany z podłogą. Dzięki niemu uzyskujemy przejście do ogrodu, które bez problemu pokonamy np. wózkiem.

energooszczędne OKNA PCV zielona góra artbud

FEN 82

Okna FEN 82 to połączenie optymalnej konstrukcji ram i skrzydeł, przemyślanego systemu uszczelek oraz 3-szybowych, energooszczędnych pakietów, które pozwalają na znaczącą redukcję strat ciepła i osiągnięcie współczynnika Uw=0,72 W/m²K. To sprawia, że okna FEN 82 doskonale sprawdzą się w domach energooszczędnych i tych budowanych z myślą o przyszłych oszczędnościach. Szeroka gama dodatków oraz bogata paleta kolorystyczna pozwalają dopasować okno do potrzeb i oczekiwań każdego inwestora. System okienny FEN 82 to stabilna konstrukcja z dobrą izolacją akustyczną. W oknach stosujemy energooszczędne 3-szybowe pakiety z grubością szklenia do 48 mm oraz możliwością zastosowania niskoemisyjnych szyb ECLAZ.

 energooszczędne OKNA PVC zielona góra artbud

FEN 76 5S/5R

System oparty na 5-komorowych profilach głębokości 76 mm. W zależności od upodobań, profile mogą przybrać prosty (5S) lub zaokrąglony (5R) kształt. Okna zapewniają wysoki poziom izolacji termicznej, uzyskując współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,83 [W/mK]. Mogą pozostać w kolorze śnieżnobiałym lub zostać okleinowane – także w opcji Bikolor. Dzięki specjalnym aluminiowym nakładkom, profile okien FEN 76 5S mogą także zostać polakierowane na dowolny kolor.

 energooszczędne OKNA PVC zielona góra artbud

FEN 92

Najlepszy wybór do domów pasywnych i energooszczędnych. Okna FEN 92 pozwalają uzyskać współczynnik przenikania ciepła Uw nawet na poziomie 0,76 [W/mK]. Ich sekret tkwi między innymi w 6-komorowych profilach głębokości 92 mm i pakietach szybowych o grubości nawet 60 mm. Mimo tak solidnej budowy, okna zachowują elegancki wygląd, dyskretnie wtapiając się w elewację. Pomaga w tym nowoczesna forma profili i ich bardzo szeroka kolorystyka.

SZEROKA KOLORYSTYKA

W zależności od wybranego systemu, profile okien marki KRISPOL mogą być:

  • okleinowane w wybranych z kilkudziesięciu wzorów – od strony zewnętrznej lub obustronnie,
  • okleinowane w opcji Bikolor, czyli w różnych wzorach od strony zewnętrznej i wewnętrznej,
OKNA PCV kolory ral zielona góra artbud